Od 2016r. Mateusz jest adeptem  piłkarskiego klubu UKS GOL BRODNICA U11 – rocznik 2011.  Trenuje trzy razy w tygodniu po 1,5 godziny. Wraz z drużyną jeździ po różnych miastach Polski, rozgrywając mecze m.in. w Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Szczecinie, Płocku, Wrocławiu , Warszawie, Jarocinie, Zabrzu, Krakowie.

Czterokrotnie otrzymał indywidualne wyróżnienie w postaci statuetki „Najlepszy Zawodnik Drużyny”. Od 3 lat wraz z drużyną zajmuje na turniejach miejsca na podium. W nagrodę za osiągane wyniki  drużyna wyjechała do Budapesztu oraz do Portugalii na obóz treningowy. 

W taki sposób opisują  ich inne kluby:  ”UKS Gol Brodnia to w roczniku 2011 jeden z najlepszych zespołów w Polsce w tej kategorii wiekowej. Dziecięcy klub piłkarski z niedużej Brodnicy pokazuje co to znaczy dobre szkolenie. Rocznik 2011 udowadnia, że to absolutny TOP w Polsce. 5-6 marca  na 26 zespołów w Gdańsku, w tym 13 drużyn zagranicznych i 13 polskich tylko SportingClube de Portugal był lepszy od GOL Brodnica.”  

Na obozie w Portugalii w Lizbonie zagrają charytatywny turniej piłkarski, z którego dochód zostanie przeznaczony na zakup biletów lotniczych dla dzieci i opiekunów z Ukrainy na wakacyjny pobyt w Portugalii.