Dnia 5 marca 2020 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w 7. Igrzyskach Wiedzy odbywających się w Szkole Podstawowej nr 7 w Brodnicy, których przewodnim tematem był „POWRÓT BRODNICY DO MACIERZY”. Brało w nich udział 17 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z Brodnicy oraz powiatu brodnickiego.

Każda drużyna składała się z sześciu osób. Cztery osoby rozwiązywały zadania, natomiast pozostałe dwie wykonywały plakat na temat “Pocztówka z Brodnicy”. Zadania obejmowały różne dziedziny nauki: biologię, chemię, fizykę, matematykę, literaturę, historię oraz języki obce.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VII: Kinga Berent, Martyna Gołkowska, Wiktoria Faraś, Karolina Trendowicz oraz wykonujące plakat: Marianna Kołakowska i Julia Szymańska.

Uczniowie otrzymywali do rozwiązania różne zadania. Wszystkie były bardzo ciekawie przygotowane. Używali mikroskopu, wykonywali doświadczenia chemiczne oraz doświadczenia fizyczne. Każda grupa mogła liczyć na wsparcie kibiców, którzy wiernie wspierali swoich kolegów i koleżanki. Nasza szkoła zajęła 4. miejsce. Tegoroczne igrzyska dostarczyły wielu pozytywnych emocji i umożliwiły zapoznanie się z uczniami innych szkół.