19 maja 2022r. w szkole w Gortatowie odbył się Gminny Trójbój Lekkoatletyczny.  W zawodach wzięły udział dzieci ze szkół Gminy Brodnica. W sumie trzydzieścioro sześcioro uczniów (po 6 chłopców i 6 dziewczynek z każdej szkoły). Każde z dzieci brało u dział w trzech konkurencjach: skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i  biegu na 60 m.

W kategorii dziewcząt zwyciężyło SP Gortatowo z siedzibą w Szczuce, II miejsce zajęła SP Szabda a III miejsce SP Gorczenica. W kategorii chłopców I miejsce zajęła SP Szabda, II miejsce SP Gorczenica a na III miejscu SP Gortatowo z siedzibą w Szczuce. Indywidualnie: